Piecas dienas valstī ar sadalīto galvaspilsētu—Comenius partneru vizīte Kiprā

2009. gada 8.–14. novembris

Novembrī 4 Mazsalacas skolēni, 3 skolotājas un biedrības MAP pārstāve viesojās Nikosijā, Kiprā, Apostolos Varnavas licejā. Šīs vizītes tēma bija atjaunojamo enerģiju avoti. Visu partnerskolu jaunieši bija izpētījuši atjaunojamo enerģiju avotus un pielietojumu savās valstīs un izstrādājuši prezentācijas par šo tēmu. Nikosijā skolēni arī izveidoja vienu no projekta gala produktiem—kopīgu kalendāru 2010. gadam ar fotogrāfijām no vizītēm partnervalstīs un no bildēm par atjaunojamo enerģiju avotiem.

Kiprieši ciemiņiem izrādīja galvaspilsētas Nikosijas ievērojamākās vietas. Bija izbrauciens uz Paphos salas rietumos, kur tikām iepazīstināti ar Kipras senatnes liecībām—seno celtņu drupām, amfiteātriem, rūpīgi restaurētām akmens mozaīkām. Uzzinājām daudz par Kipras vēsturi—gan seno, gan ne tik seno, to kas saistās ar Turcijas iebrukumu salā.

Mums bija arī interese—kaut uz īsu brīdi—paviesoties okupētajā daļā. Kultūras atšķirības bija manāmas uzreiz, tikko kā šķērsojot robežu ar uzrakstu “The last divided capital in Europe”. Kaut nu tā būtu pēdējā sadalītā zeme un valsts!