Ziņu arhīvs

Apstiprināts projekts “Ceļojums laikā”

2009. gada 20. jūlijs

20.07.2009. Vidzemes plānošanas reģions publicēja “Vidzemes Kultūras programmas 2009” projektu konkursa rezultātus. Projektu konkursā atbalstīti 27 projekti, tostarp MAP projekts “Ceļojums laikā”.

Projekts iecerēts kā pagājušā gadā notikušo seno amatu darbnīcu turpinājums. Projekta mērķgrupa ir gan jaunieši, gan pieaugušie. Šogad mācīsimies kalt senās rotas un darināt apģērbus no aitu vilnas jeb filcēt. Dalībnieki mācīsies arī par seno latviešu kara gaitām un cīņas mākslu.

Programmas “Jaunatne darbībā” projekts “Cultural Understanding Through Fairy Tales” Rumānijā

Guna Rasa, 2009. gada maijs

Rumānija savās rokās mani un vēl piecas meitenes no Latvijas uzņēma no 11. līdz 18. maijam, kad šeit pat mūsu mājās tik tikko tikai bija jaušama vasaras elpa, bet tur tā bija jau pilnā plaukumā un lutināja mūs gan ar siltu saulīti, gan īsti vasarīgām lietus gāzēm.

Mūsu projekta tēma “Cultural Understanding Through Fairy Tales” jeb “Kultūru iepazīšana caur tautu pasakām” no sākuma mani tik daudz neieinteresēja kā pati iespēja nokļūt Rumānijā. Tomēr, iepazīstoties ar pārējām savas komandas biedrenēm, kā arī iepazīstot pārējo valstu grupas, sapratu, ka šī kultūru iepazīšanas metode var būt ne tikai interesanta, bet arī tīri lietderīga. Bez mums tur vēl bija jaunieši no Rumānijas, Polijas un Turcijas. Izrādījās, ka tautu pasakas var ļoti daudz ko pastāstīt par kādām tautu raksturīgākajām īpašībām, mentalitāti un pat zināmā mērā vēsturi, kas pilnīgi noteikti ir ietekmējusi šo kultūras vērtību rašanos.

Lasīt vairāk...

Kamolīša 2. izlaidums.

2009. gada maijs

Kamolīša otrais izlaidumsNoslēdzies 2. mazuļu skoliņas Kamolītis mācību gads. Apliecības par skoliņas apmeklējumu 2008./2009. mācību gadā saņēma 12 mazuļi.

Comenius projekta vizīte Itālijā

Ineta Martinsone, 2009. gada 30. aprīlis

Comenius projekta vizīte ItālijāMazsalacas jaunieši, turpinot darbu Comenius projektā “We Care, We Learn, We Do”, 20.–25. aprīlī viesojās Itālijā. Šoreiz skolēni pētīja vides faktoru ietekmi uz kultūras pieminekli—Valtenberģu muižas kungu māju. Pētījuma rezultātā bija jāizstrādā brošūra angļu valodā. Tajā tika atspoguļota kultūras pieminekļa vēsture, restaurācijas gaita, pašreizējais stāvoklis un ieteikumi pils kā arhitektūras pieminekļa saglabāšanai.

Šo darbu cītīgi veica 9. klases skolēni Zane Zaķe, Helvijs Šmits un 10. klases skolēni Agne Meļķe un Dāvis Vilcāns skolotāju Ineses Bērziņas un Inetas Martinsones vadībā. Itālijā jaunieši savu darbu prezentēja un iepazinās ar citu valstu (Somijas, Zviedrijas, Kipras, Francijas un Itālijas) skolēnu veikumu. Izveidotā brošūra, pielāgota skolas vajadzībām, turpmāk noderēs arī kā labs informācijas un prezentācijas materiāls Mazsalacas vidusskolai.

Skolēni ir iepazinuši Itālijas dabu, kultūru, sadzīvi, pabijuši Romā, skatījuši savām acīm Kolizeju un citas senas romiešu celtnes, ieguvuši mīļus draugus un uzcēluši jaunus tiltus no Itālijas uz Latviju, no Poggio Mirtetto liceja “Gregorio da Catino” uz Mazsalacas vidusskolu, no sirsnīgajām itāļu ģimenēm, kurās katrs rīts tiek sākts ar mīļiem sveicieniem sabučojot abus vaidziņus, uz latviešu ģimenēm mūsu mazajā un mīļajā Mazsalacā. Paldies katram, kurš līdzēja ar padomu, labu vārdu un uzmundrinājumu!

Nākamā mūsu tēma ir saistīta ar Latvijā izmantotajiem alternatīvās enerģijas veidiem. Šis darbs veicams līdz novembrim, kad jādodas uz Kipru.

Ieskats Lielās talkas norisē

2009. gada 18. aprīlis

Lielā talka Mazsalacā, 2009. gads

Vairāk Lielās talkas foto...

MAP aicina piedalīties Lielajā talkā

2009. gada 12. aprīlis

MAP aicina piedalīties Lielajā talkā 18. aprīlī. Pulcēšanās pie Mazsalacas pilsētas domes cimdu un maisu saņemšanai. Paredzēts sakopt Igauņu brīvības cīnītāju kapus, dzelzceļa līnijas malu un Puriņu.

Ieskats Lieldienu Radošo darbnīcu bildēs

2009. gada 11. aprīlis

Lieldienu Radošās darbnīcas Mazsalacā

Vairāk Lieldienu Radošo darbnīcu foto...

Aicinām uz Lieldienu Radošajām darbnīcām!

2009. gada 9. aprīlis

Zaļajā ceturtdienā, 9.aprīlī, pulksten 10:00, jaunajā skolā, aicinām lielus un mazus mazsalaciešus uz Lieldienu radošajām darbnīcām: putnu būru gatavošanu un puķu podu apgleznošanu.

Eiropas pilsoņu debates

2009. gada 27. – 28. marts

27. — 28. Martā MAP biedrs Kaspars Vāle piedalījās Eiropas pilsoņu debatēs. Kaspars vadīja vienu no trīs debašu grupām.

Resursi:
Eiropas pilsoņu debašu mājaslapa
Laikraksts Diena par Eiropas pilsoņu debatēm 2009. gada 28. martā

MAP kopsapulce

Datums un laiks:
14.03.2009, 10:00
Dienaskārtībā:
2008. gada pārskata apstiprināšana

Sagatavots projekta pieteikums Bērnu un ģimenes lietu ministrijas projektu konkursā

2009. gada 16. marts

Martā biedrība MAP sagatavoja un iesniedza projekta pieteikumu “Reālā vasara” Bērnu, ģimenes un sabiedrības integrācijas lietu ministrijas projektu konkursā. Projekts paredz dažādu interesantu pasākumu organizēšanu 13 – 18 gadu veciem Mazsalacas jauniešiem vasarā: radošās nodarbības aktiermākslā (deja, kustība, pantomīma), āra dzīves iemaņu trenēšanu vairāku dienu pārgājienā dabā, kā arī pašaizsardzības prasmju apgūšanu.

Mazsalacieši pasaules ūdeņos: Comenius projekta vizīte Kalajoki, Somijā

2009. gada 28. – 31. janvāris

Noslēgusies pirmā Mazsalacas jauniešu vizīte Comenius projekta “We Care, We Learn, We Do” ietvaros, kas norisinājās 27. – 30. janvārī Somijas pilsētā Kalajoki, netālu no polārā loka. Latviju šoreiz pārstāvēja Alise Jātniece, Lauris Balodis, Lelde Ančevska un Monta Stepanova. Kopā ar jauniešiem vizītē devās skolotājas Gunta Jēkabsone un Ineta Martinsone.

Somijā jaunieši dzīvoja ģimenēs, kuras rūpējās un izrādīja patiesu viesmīlību. Tādējādi katrs no jauniešiem varēja izjust somu ļaužu ikdienu, tradīcijas, intereses un izbaudīt ziemeļnieku kulinārijas brīnumus. Protams, neiztrūkstoša bija sauna, ko caurmērā somi katru nedēļu izbauda vismaz divas reizes.

Vairāk par vizīti Kalajoki...

Ciemos pie mūsu draugiem: biedrība “Vecāki Jūrmalai”

2008. gada decembris

Mazsalacas jauniešu grupa Pirmais stāvsJūrmalā izveidotā biedrība “Vecāki Jūrmalai” darbojas jau kopš 2004. gada. Biedrības darbības misija ir pozitīvi domājošas sabiedrības veidošana. Šī misija tiek realizēta, popularizējot veselīgu dzīvesveidu bez atkarībām un veicinot sadarbību jaunatnes politikas īstenošanā starp valsts institūcijām, nevalstiskajām organizācijām un iedzīvotājiem.

Savu aktīvo darbību “Vecāki Jūrmalai” uzsāka 2004. gadā ar ielu sociālā darba projektu “Liels un mazs drošā pilsētā”, kas izpaužas kā regulāru vecāku apgaitu organizēšana pilsētas ielās, kuru laikā tiek apzināta Jūrmalas pilsētas sabiedriskās kārtības noteikumu ievērošana.

Vairāk par biedrību “Vecāki Jūrmalai”...

Radošā darbnīca: pīšana no jūras meldriem

Vidzemes seno amatu radošās darbnīcasProjekta “Vidzemes seno amatu radošās darbnīcas” ietvaros mācīsimies izgatavot rotājumus mājai, rotaļlietas un vienkāršus mūzikas instrumentus, piemēram, grabuļus. Līdzi jāņem šķēres.

Radošā darbnīca notiks sestdien, 22. novembrī, laikā no 14:00 līdz 18:00 biedrības MAP telpās Mazsalacas vidusskolā (zem sporta zāles).

Visi mīļi aicināti!

Projektu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un Vidzemes plānošanas reģions.

Projekta pieteikums programmā “Jaunatne”

Biedrība MAP ir iesaistījusies 5 valstu (Itālija, Spānija, Latvija, Lietuva, Turcija) partnerībā ar mērķi piedalīties jauniešu apmaiņas projektā Turcijā 2009. gada vasarā. Projekta nosaukums ir “Save Earth, Save Your Life”, būtība—diskusijās un praktiskās darbībās veicināt jauniešu vides apziņas veidošanu, veidot kontaktus ar citu valstu jauniešiem, iepazīt citu valstu un kultūru dažādību.

Projekta vadošais partneris ir “Socrates Youth Club” (Turcija).

MAP sadarbojas ar Eiropas kluba “Māja” Mazsalacas vienību “Pirmais stāvs”

Mazsalacas jauniešu grupa Pirmais stāvsŠī gada septembrī, apvienojoties aktīviem jauniešiem, tika nodibināta Eiropas kluba “Māja” Mazsalacas vienība “Pirmais stāvs”. Tajā ir iestājušies 11 Mazsalacas jaunieši.

Organizācijas mērķis ir popularizēt vienotas Eiropas ideju, veicinot demokrātiju, iecietību un cilvēktiesību ievērošanu, veicināt izpratni par ES, izglītot un rosināt jauniešus nebūt vienaldzīgiem pret pašu un valsts nākotni. Organizācija, no biedru puses mīļi saukta par Hausu, dibināta Rīgā 1995. gadā.

Viena no Mazsalacas hausistu konkrētākajām idejām ir atjaunot aktīvu radio Mazsalaca darbību. Pagaidām jaunieši sākuši ar to, ka pārmaiņus iet uz radio likt mūziku, lai iemācītos rīkoties ar aparatūru un pierādītu, ka ir gatavi uz lielākām lietām, piemēram, veidot jaunus raidījumus, lai atsvaidzinātu un piesaistītu klausītājus.

Jaunieši ir apņēmības pilni noorganizēt projekta “Narkoskola” aktivitāšu norisi Mazsalacā. Tā ir viena no vērienīgākajām pēdējā laikā realizētajām kampaņām pret narkotiku tirdzniecību Latvijas skolās. Kampaņu uzsākusi biedrība “Jauniešu konsultācijas” 2008.gada rudenī. Tās ietvaros vidusskolās tiek organizētas diskusijas, kurās piedalās sabiedrībā pazīstamas personības—aktieri, dziedātāji, sportisti, TV un radio darbinieki, uzņēmēji, kas ar savu personīgo piemēru motivē jauniešus pateikt “Nē!” narkotikām un “Jā!” mērķtiecīgai karjeras veidošanai. Kampaņas ietvaros Latvijas skolās tiek demonstrēta kinofilma “Amatieris”, kas uzskatāmi parāda, kādām briesmām sevi pakļauj jaunietis, kas sapinies ar narkotikām.

Jaunieši arī aktīvi meklē partnerus programmas “Jaunatne darbībā” apmaiņas projektiem, kas varētu notikt 2009. gada vasarā. Šajā procesā jauniešiem palīdz biedrība MAP.

Partnerības “No Salacas līdz Rūjai” kopsapulce

Partnerības No Salacas līdz Rūjai kopsapulce6. novembrī notika partnerības “No Salacas līdz Rūjai” kopsapulce, kurā dalību ņēma arī biedrības MAP pārstāvji. Partnerība tika nodibināta 2006. gada septembrī ar mērķi apvienot apkārtējo teritoriju iedzīvotājus dalībai programmas LEADER+ pasākumiem.

2007. gadā partnerības biedri—uzņēmēji, pašvaldību un nevalstisko organizāciju pārstāvji—apmeklēja apmācību kursu vietējās rīcības stratēģijas izstrādei. Stratēģija nepieciešama, lai pretendētu uz ELFLA finansējumu vietējiem projektu konkursiem. Pagājušā gada nogalē partnerības, tajā skaitā biedrības MAP, biedri devās pieredzes braucienā uz Igauniju un Somiju, kur jau notikuši LEADER+ programmas pasākumi iepriekšējā plānošanas periodā.

Vietējā rīcības stratēģija jāpabeidz un jāiesniedz vērtēšanai Zemkopības ministrijā līdz šī gada decembrim. Kopsapulcē tika uzņemti jauni biedri, kas bija izteikuši vēlmi pievienoties partnerībai, pārvēlēta partnerības valde un projektu vērtēšanas komisija, apspriesta stratēģijas darba versija. Uzstājās arī ZM pārstāve, stāstot par aktualitātēm LEADER+ programmā.

Novembra beigās partnerības dalībnieki plāno doties pieredzes braucienā un Kauņu Lietuvā.

Ciemos pie mūsu draugiem: biedrība “Oleru muiža” un projekts “Saprast koka namu”

2008. gada novembris

Projekts Saprast koka namuKopš 2008. gada vasaras biedrība “Oleru muiža” realizē projektu “Saprast koka namu”.

Projekta galvenais mērķis ir veidot sabiedrības sapratni un interesi par koka arhitektūru un tās vietu kultūrvēsturiskajā mantojumā.

Vienlaikus projekta nolūks ir veicināt nevalstiskā sektora iesaistīšanos vēsturiskās koka arhitektūras saglabāšanā, aizraujošā veidā iesaistīt iedzīvotājus kultūras mantojuma apzināšanā, nodrošināt pieeju informācijai un sniegt zināšanas par koka arhitektūras vērtību un tās saglabāšanas iespējām.

Vairāk par biedrību “Oleru muiža” un projektu “Saprast koka namu”...

Darbu atsāk mazuļu skoliņa Kamolītis

2008. gada oktobris

Darbu atsāk mazuļu skoliņa Kamolītis!

Nodarbības notiek Mazsalacā, Lielā ielā 5, otrdienās pulksten 10:30. Mīļi gaidīti mazuļi no 0 līdz 2 gadu vecumam!

Vairāk par Kamolīti:

Salacas zili zaļā rota

2008. gada septembris

Lielās Vislatvijas sakopšanas talkas ietvaros notika arī projekta “Salacas zili zaļā rota” talka, kurā Mazsalacas vidusskolas jaunieši stādīja priežu un egļu stādus Skaņākalna dabas parkā vējgāžu izpostītajās vietās, kā arī, laivās apsekojot Salacas krastus, attīrīja tos, savācot ūdenstūristu un atpūtnieku atstātos atkritumus posmā Mazsalaca – Skaņaiskalns.

Projektu finansiāli atbalstīja Latvijas vides aizsardzības fonds, līdzfinansēja Mazsalacas pilsētas dome.

Vairāk par projektu...

Vecākas ziņas...